PORIN

budowa domów

Budowa domu – od czego zacząć?

Budowa domu? Sprawdź od czego warto zacząć! Wraz z decyzją o rozpoczęciu budowy domu, może pojawić się wiele pytań i niewiadomych. Warto sobie wszystko poukładać i nie rzucać się na głęboką wodę, budowa jest procesem długim i wymagającym (pracy, ale i cierpliwości).

Po pierwsze musimy posiadać działkę budowlaną – jeśli w głowie klaruje się już jakaś wizja wymarzonego domu, dobrze zadbać o to, aby jej powierzchnia była odpowiednia – projekt domu można zmodyfikować, natomiast sama działka, jak wiemy, nie jest z gumy.

Kolejnym krokiem będzie wybranie i zakupienie projektu – tutaj naprawdę należy nie robić niczego pochopnie. Przed zakupem zarówno działki jak i samego projektu, warto skonsultować to ze specjalistą, który zwróci uwagę na uksztaltowanie terenu i wymagania projektu czy samej działki. Zdarzyło nam się już kilka sytuacji w naszym 30 letnim doświadczeniu w budowie domów, że projekt domu był na tyle wymagający, ze względu na swoją kubaturę czy wysokość, że dostosowanie działki np. Utwardzenie czy konieczność budowy specjalnych fundamentów, zajęło sporą część budżetu na budowę domu, nie wspominając o dodatkowym czasie.

Dom ma być miejscem, w którym spędza się raczej dużo czasu, dobrze, aby był jak najbardziej zbliżony do tego z marzeń, które czasem muszą być elastyczne i poddane próbie. Tutaj idealnie też określić budżet, jaki się ma i jaki chce się na tę inwestycję przeznaczyć – koszty materiałów stale rosną i w trakcie samej budowy mogą zmieniać się kilkukrotnie, tym bardziej jeśli wizja tez ulegnie zmianie. Finanse mogą okazać się tutaj kluczowe. Jako firma budowlana PORIN od 30 lat budujemy domy jednorodzinne starając się sprostać wizjom i wymaganiom naszych Klientów. Współpracę rozpoczynamy od analizy projektu oraz działki, a także potrzeb inwestorów. Kluczowa jest tutaj rozmowa, spotkanie na działce. Przygotowujemy wycenę z dokładnym planem działania, co ułatwia współpracę.

Odpowiedzialna budowa domu

Kolejnym krokiem, bez którego nie można rozpocząć budowy to wszelkie formalności – wykonanie projektu, uzyskanie pozwolenia na budowę, opinię geotechniczną. Przy tym kroku dobrze uzbroić się w nielimitowane pokłady cierpliwości.

W tym czasie, należy przygotować się również na konieczność wyboru sposobu prowadzenia budowy – jest ich kilka, organizacją budowy może zajmować się sam inwestor (jednak to praktycznie zawsze źle się kończy), poszczególne etapy budowy mogą być realizowane przez poszczególne grupy wykonawcze, można też wybrać inwestora zastępczego, albo powierzyć budowę jednej, kompleksowo wyspecjalizowanej firmie, takiej jak nasza firma budowlana PORIN.

Są to najważniejsze i trudne pierwsze kroki, które warto dokładnie przemyśleć.

Jako firma budowlana PORIN w ostatnich latach widzimy coraz większe zainteresowanie kompleksowymi budowami, które dają poczucie bezpieczeństwa, dzielą budowę na realne etapy, znane są realne koszty budowy i są najlepszą opcją dla zapracowanych i nie znających się kompletnie na kwestiach technicznych i budowlanych.

Pamiętaj, że pierwszy etap budowy to praktycznie wybór projektu i/lub działki. Już w tym momencie, warto skontaktować się z nami, abyśmy mogli pomóc w większej ilości etapów od pierwszych formalności i pomóc w podjęciu decyzji.

Jeśli potrzebujesz wsparcia w tym zakresie i szukasz sprawdzonej firmy z okolic Warszawy, która zbuduje Twój dom kompleksowo, napisz do nas!