PORIN

budowa domów

Budowa domu w Warszawie nowoczesny i praktyczny projekt

Zapraszamy na podsumowanie realizacji budowy domu w Warszawie, którą wykonaliśmy w 2019 roku. Projekt o nazwie Pompejusz Duży II, bardzo wdzięczny pod kątem układu w środku, ale i wyglądu zewnętrznego dom. Złożona konstrukcja budynku i ciekawa bryła, czyniły budowę bardzo fascynującą zarówno dla nas jako firmy budowlanej, jak również dla inwestorów. Cieszymy się, że mogliśmy wykonać tę realizacje od przysłowiowego wbicia łopaty po ocieplenie i oddanie budynku w stanie developerskim.

Budynek o powierzchni ok. 200 m2, z betonu komórkowego Ytong 24cm połączonego z elementami żelbetowymi. Strop międzykondygnacyjny żelbetowy, natomiast strop nad piętrem połączony został więźbą dachową w postaci prefabrykowanych wiązarów kratowych. Dach pokryty falistą dachówką cementową firmy Braas w kolorze atracyt. Ogrzewanie, jakie zostało zastosowane w tym domu, to podłogowe wraz ze źródłem ciepła, jakim jest kocioł gazowy. Ocieplenie zewnętrzne styropianem fasadowym Austrotherm grubości 20 cm. W tym budynku, wykonane zostały liczne dekoracje elewacji m.in imitacja deski elewacyjnej modna w ostatnim czasie oraz ponadczasowa cegiełka elewacyjna firmy Stegu. Tynk strukturalny firmy Weber w odcieniu bieli. Świetnie wygląda w połączeniu z kolorem dachu i zieloną okolicą.

Dom z projektu Pompejusz Duży II, robi w środku niesamowite wrażenie i poczucie przestrzeni, głównie dzięki otwartej przestrzeni po sam dach w salonie. Coraz częściej stosuje się takie projekty z otwartą przestrzenią i połączeniem góry i dołu np. antresolą lub otwartym pomieszczeniem na obu piętrach. W połączeniu z dużymi oknami, zyskujemy wtedy oświetlenie naturalne w domu przez dużą część dnia, a także ciepło w zimowym okresie, rozchodzi się inaczej po pomieszczeniach. Warto zwrócić jednak uwagę, na fakt, że dźwięki czy zapachy w takim otwartym domu bardziej się rozchodzą czy trudniej o intymną przestrzeń.

Kilka parametrów w końcowym projekcie domu Pompejusz Duży II:

  • powierzchnia podłóg 217 m2
  • ponad 200 punktów elektrycznych
  • 700 m2 tynków wewnętrznych
  • 350 m2 elewacji