PORIN

budowa domów

Dlaczego warto zlecić budowę domu kompleksowej firmie budowlanej?

Kompleksowa firma budowlana – czyli jaka? Dzisiaj dowiesz się dlaczego PORIN to kompleksowa firma budowlana, której warto zaufać!

PORIN kompleksowa firma budowlana

Formalności i cała otoczka związana z budową domu, uczy cierpliwości. Kontakty ze składami budowlanymi, dostawy materiałów, umawianie fachowców…czy wiesz, ile Twojego czasu to zajmie? Według danych z Głównego Urzędu Statystycznego, budowa domu samodzielnie przez Polaka tak zwanym systemem gospodarczym, trwa w naszym kraju średnio 47,7 miesiąca, czyli blisko 4 lata, to dane z 2019 roku. Obecnie może to być krótszy czas ze względu na rozwój technologi, ale i dłuższy spowodowany brakiem i dostępnością materiałów. Długo czy krótko? Zależy jak na to spojrzeć i jak bardzo zależy nam na tym, by zamieszkać w wymarzonym domu.

Oczywiście każdy liczy, że ten czas będzie dużo krótszy, ale realia są właśnie takie. Największym wyzwaniem podczas budowy domu jest połączenie terminów i prac ekip, umawianie ich na kolejne etapy budowy, tak by zazębiały się ze sobą. Trudność ta wynika z warunków pogodowych, opóźnień w dostawach. Wszystko to trudno jest przewidzieć. Dobrze jest zatem samą budowę zlecić kompleksowej firmie budowlanej. Dlaczego?

Zalety kompleksowej budowy przez firmę budowlaną

  • Polegając na jednej firmie budowlanej, oszczędzamy m.in na cenach materiałów, które jak wiemy, nieustannie rosną i w takim przypadku warto jednak zadbać o to, aby nie musieć wydawać o wiele więcej, niż się zakładało. Z kompleksową firmą budowlaną można zminimalizować takie niespodzianki, ponieważ podpisujemy umowę planujemy i uwzględniamy wszystkie konkretne koszta od razu. Zatem Klient od razu wie, ile wyniesie go budowa domu. Ponadto zlecając taką budowę firmie kompleksowej, faktury które płacimy za usługę budowy z materiałem są opodatkowane stawką VAT 8%. Natomiast kupując same materiały z hurtowni płacimy za materiał kwotę z 23% VATem. Zatem zlecając budowę firmie kompleksowej oszczędzamy na samym materiale 15%. Przy całej budowie różnica w kosztach materiałów wynosząca 15% to kilkanaście a czasem kilkadziesiąt tysięcy złotych!!!
  • Dzięki tego typu współpracy oszczędzisz sobie wielu nerwów – pracując z jedną sprawdzoną i polecaną firmą, wiesz czego się spodziewać, kiedy planowany jest każdy z etapów, odbiór itp. Pamiętaj o tym, że rozmawiasz z jedną osobą, która zarządza Twoją budową. Nie musisz więc, umawiać się oddzielnie z każdym wykonawcą, tłumaczyć pomysłów, czy wymieniać się kluczami. A także słuchać krytykowania i narzekania na wzajemne źle wykonanie pracy poprzedniej i kolejnej ekipy budowlanej. Próbując samodzielnie skoordynować wszystkie prace tracisz swój cenny czas, który możesz poświęcić na pracę zawodową i w tym czasie spokojnie zarabiać na budowę domu.
  • Proces budowy jest bardzo trudny i wymagający. Budowa domu wygląda zupełnie inaczej niż 20 lat temu. Większość osób zabierająca się za budowę systemem gospodarczym nie ma wykształcenia budowlanego, wiedzy technicznej, która zmieniła się i cały czas zmienia poprzez nowe rozwiązania technologiczne, a także doświadczenia pozwalające wybudować bezpieczny, pewny dom bez wad, które mogą pojawić się za kilka lat. Budowa to bardzo duży wydatek – zazwyczaj jeden na całe życie! Warto, by budowa domu była poprowadzona i wykonana prawidłowo co pozwoli na późniejszą bezproblemową eksploatację przez pokolenia.
  • Korzystając z usług Firmy PORIN S.C. mamy zagwarantowany codzienny nadzór kierownika budowy, dzięki czemu mamy pewność, że wszystkie prace są wykonywane prawidłowo, zgodnie z przepisami i sztuką budowlaną.
  • Powierzając prace profesjonalistom, wiemy, na jakim etapie można zaoszczędzić i skorzystać z tańszych rozwiązań materiałowych, a kiedy nie wolno tego zrobić. Często w porozumieniu z Klientami optymalizujemy pewne rozwiązania, by Inwestor mógł oszczędzić budżet na inne etapy, które są przed nim, a na które nie warto oszczędzać.
  • Współpraca z kompleksową firmą budowlaną jest również oszczędnością czasu i szybszą wyprowadzką. Takie kompleksowe budowy kończą się zazwyczaj szybciej niż gdybyśmy mieli korzystać z kilku firm. Dodatkowo rosnące ceny mogą spowodować, że Klientowi nie wystarczy pieniędzy na dokończenie budowy, która się rozwlekła na 3 lata. W dzisiejszych czasach wzrost ceny, w dodatku drastyczny i niezaplanowany w inwestycji, może być opłakany w skutkach.
  • Dobra firma budowlana jak PORIN S.C, daje gwarancję na swoje prace więc nie obawiasz się co będzie z domem za kilka lat

Posiadając godną zaufania firmę budowlaną, jak PORIN S.C, współpraca przebiega bez żadnych większych zmartwień. Powierzenie budowy domu kompleksowej firmie budowlanej, to najlepsze rozwiązanie. Tym bardziej dla osób zapracowanych i nieznających się kompletnie na tematach budowlanych.

Zbuduj z nami swój wymarzony dom! Skontaktuj się z nami!