PORIN

budowa domów

Na co zwrócić uwagę szukając działki pod budowę domu?

Interesuje Cię działka pod budowę domu? Sprawdź, co warto wziąć pod uwagę! Szukanie idealnej działki pod budowę wymarzonego domu, to często długi i złożony proces. Jest wiele aspektów, które należy rozpatrzyć przed podjęciem ostatecznej decyzji. Wybór terenu, będzie miał bezpośredni wpływ na komfort codziennego życia. Warto więc ustalić priorytety, które staną się kluczem i ułatwią poszukiwania działki.

Działka pod budowę domu: Lokalizacja

Jednym z najważniejszych kryteriów jest lokalizacja. Oprócz wyglądu i ukształtowania samej działki, istotna jest również okolica. Bliskość natury, cisza i spokojne sąsiedztwo, to wyznaczniki dla wielu poszukiwaczy działki pod budowę domu. Istotna jest również infrastruktura, dostęp do sklepów oraz kultury, żłobków, przedszkoli i szkół. Wybierając działkę położoną dalej od miasta warto zwrócić uwagę na komunikację: jakość trasy dojazdu, możliwość korzystania z komunikacji miejskiej, odległość od przystanku, czy stacji.

Warto wiedzieć kupując działkę pod budowę domu

Ważnymi czynnikami przy wyborze działki są również te, które nie są związane bezpośrednio z jej wyglądem. Należy do nich: stan prawny, dostęp do mediów, dostęp do drogi dojazdowej, możliwości zabudowy. Przed podjęciem decyzji warto zapoznać się z zasadami obowiązującymi w danej gminie np. z wysokością stałych kosztów, takich jak podatki. Jako doświadczona firma budowlana PORIN zawsze służymy pomocną radą.

Działka pod budowę domu

Wybierając działkę pod budowę domu warto zwrócić uwagę na lokalizację, ukształtowanie terenu, stan prawny oraz techniczny. Warto przed zakupem działki wykonać badania gruntowe które pokarzą jakie grunty mamy na działce. Od tego bowiem zależy sposób fundamentowania budynku, który ma bardzo duży wpływ na cenę budowy domu. Idealne miejsce, to kwestia indywidualna, pokierowana preferencjami oraz potrzebami przyszłych właścicieli. Firma budowlana PORIN buduje na terenie Legionowa, Serocka, Józefowa, Jabłonny, Chotomowa, gdzie gminy są dobrze skomunikowane. Mieszkamy tu na co dzień i rekomendujemy te okolice na podstawie własnych doświadczeń.