PORIN

budowa domów

Jak zacząć budowę domu?

Przygotowujesz się do zbudowania domu ale zupełnie nie wiesz od czego zacząć? Jesteśmy do tego, aby Ci pomóc i doradzić w tej niezwykle skomplikowanej ale cudownej drodze budowy własnego m2. Jeśli spytasz losowe osoby na temat pytania: jak zacząć budowę domu? to usłyszysz takie odpowiedzi jak: najpierw musisz mieć działkę, najpierw warto zacząć od projektu, lepiej sprawdzić okolice i czy blisko jest do sklepu lub przedszkola. Ogólnie ile ludzi tyle opinii. W temacie budowy domów warto jednak posłuchać się profesjonalistów. Oczywiście wszystkie odpowiedzi są poprawne ale po kolei – nie wszystko naraz.

Czy budowa zaczyna się od działki?

Teoretycznie tak. Najpierw jednak musisz wiedzieć, gdzie chcesz zbudować dom. Zacznij wybrania okolicy. Wolisz budować dom na wsi czy blisko miasta. Może jednak zależy Ci na działce w mieście i chcesz zbudować swoją oazę korzystając z zalet miejskiego życia. Przy wybraniu miejsca na budowę musisz zdać się na własne preferencję. Wszystko ma swoje zalety i wady. Kiedy już wybierzesz okolicę – możesz zacząć szukać dostępnych działek pod budowę domu. Na wielu portalach z ogłoszeniami znajdziesz działki rolne i budowlane. Na działkach rolnych nie możesz postawić domu, a proces przekształcenia działki rolnej w budowlanej jest długotrwały i nie zawsze kończy się sukcesem. Skup się na działkach budowlanych, dzięki którym budowa Twojego domu ruszy znacznie szybciej bez problemów i opóźnień. Przy szukaniu działki budowlanej sprawdź także dostęp do mediów. Czy jest podłączony prąd, gaz lub woda? Jeśli chcesz budować studnie warto sprawdzić wcześniej jakość wody lub na jakiej głębokości znajduje się woda.

Mam działkę – chce zacząć budowę domu

Świetna wiadomość! Teraz już będzie z górki. Pora na projekt domu. Nasza firma PORIN świadczy kompleksowe usługi projektowe. Wykonujemy zarówno indywidualne projekty domów, jak również doradzamy przy wyborze projektów gotowych które wystarczy poddać adaptacji. Wybór projektu jest kluczowy bo projekt to nie tylko kształt i wygląd projektu ale także jego konstrukcja która często okazuje się bardzo kosztowna.

Na pierwszy rzut oka nie widać który projekt jest droższy w budowie a który tańszy. Natomiast profesjonaliści tacy jak my od razu wiemy które rozwiązania są kosztowne a które rozsądniejsze cenowo. Wybierając projekt bardzo ważne jest od razu zaplanowanie budżetu i świadome wybranie projektu. Ceny podawane przez biura projektowe gdzie można kupić projekt często są bardzo zaniżone lub po prostu nieaktualne.

Czasy się zmieniają i ceny również. Niestety nie można wierzyć w kwoty podawane w internecie bo nikt nie ponosi odpowiedzialności za ich poprawność. W efekcie bardzo łatwo kupić projekt, którego realna budowa kosztuje np. 50% więcej niż cena podana na stronie internetowej. Dlatego kluczowe jest wybieranie projektu wspólnie z firmą wykonawczą taką jak My, która na bieżąco szacunkowo wyceni budowę.

Jest to bardzo ważna część procesu budowy domu. Projekt pokazuje jak ma wyglądać dom, z czego ma być zbudowany, ile ma mieć kondygnacji, jakie należy zastosować fundamenty itp. Sprawdź nasze usługi projektowe. Sporządzimy projekt architektoniczno-budowlany na najwyższym poziomie, który będzie dostosowany do Twojej wizji i potrzeb, a także budżetu. Jeśli nie masz pomysłu na dom zawsze możemy pomóc przy wyborze gotowych projektów.

segmenty sprzedane

Budowa domu – kolejny etap

Mamy już wybraną okolicę, działkę i projekt. Teraz należy wystąpić o wszystkie potrzebne zgody na budowę domu do konkretnych jednostek samorządowych. Na tym etapie potrzebny jest również Kierownik budowy, którzy dopilnują, aby dom został wykonany zgodnie ze sztuką budowlaną i przepisami technicznymi, a tym samym był bezpiecznym schronieniem dla Ciebie i Twojej rodziny na lata. Sprawdź naszą ofertę doradztwa budowy domu.

Po otrzymaniu pozwolenia na budowę możemy wchodzić do akcji i zbudować Twój wymarzony dom. Doskonale rozumiemy potrzeby klientów i chętnie realizujemy nawet najbardziej skomplikowane zlecenia. Jesteśmy na rynku już 30 lat. Z naszych usług skorzystało już wiele osób, którzy dzisiaj mogą cieszyć się własnym gniazdkiem.

Jeśli szukasz solidnej firmy, która zbuduje Twój dom jednorodzinny pod Warszawą lub w jej okolicach, zapraszamy do kontaktu.