PORIN

budowa domów

Nowoczesna stodoła – wady i zalety?

Nowoczesny styl budownictwa cieszy się dużą popularnością – jednym z pomysłów, który jest często rozważany, jest dom w typie stodoły. Jakie wady, a jakie zalety ma dom w stylu nowoczesna stodoła?

Zalety nowoczesnej stodoły

  • Taki dom to zdecydowanie funkcjonalne wnętrze. Ten styl jest pozbawiony wszelkich kolumn, balkonów, przodują za to przeszklenia, zarówno w bocznych ścianach jak i u góry w dachu. Jest to zazwyczaj budowla prostokątna, minimalistyczna, bez skosów którą bez wątpienia łatwo będzie zaaranżować.
  • Jest to świetne rozwiązanie na wąskie działki, taki kształt pięknie wkomponuje się w każde otoczenie, tworząc sielski, przyjemny klimat, w nowoczesnym wydaniu.
  • Przy takim domu łatwo o zastosowanie energooszczędnych, pasywnych rozwiązań. Dzięki temu przyszłe koszty ogrzewania czy pozostałej eksploatacji, będą zdecydowanie niższe niż „standardowo”.
  • prosta bryła budynku oraz poddasze użytkowe wykorzystywane do celów mieszkalnych powodują, że aktualnie jest to najtańsza (pod kątem budowy) bryła budynku w przeliczeniu na m2 powierzchni podłogi.

Minusy nowoczesnej stodoły

Nie zapominajmy jednak o wadach, które znajdą się zawsze. Dom typu stodoła ze względu na swoje nie do końca typowe parametry wiąże się często z wyższymi kosztami stolarki drzwiowej i okiennej. Na taki dom decydujemy się zazwyczaj ze względu na specyfikę działki.

W takich domach najczęściej buduje się taras, ale z reguły nie buduje się balkonów – co dla osób, które chciałyby od czasu do czasu podziwiać działkę z innej perspektywy, może być problematyczne.

Jako firma budowlana PORIN z 30 letnim doświadczeniem w ostatnich latach widzimy coraz większe zainteresowanie takimi budowami. Pomagamy Klientom przy wyborze najlepszych rozwiązań oraz doradzamy odpowiednie materiały. Mając 30 letnie doświadczenie, już z ponad 200 realizacjami. Wspólnie wybudujemy dom Twoich marzeń!

Szukasz wsparcia i sprawdzonej firmy budowalnej z okolic Warszawy? Napisz do nas