PORIN

budowa domów

Segment, bliźniak czy dom jednorodzinny? Różnice oraz wady i zalety

Decyzja o zakupie lub budowie domu wiąże się z wieloma rozważaniami. Jednym z podstawowych wyborów jest decydowanie między segmentem, domem bliźniaczym a domem jednorodzinnym. Każde z tych rozwiązań ma swoje unikalne cechy, wady i zalety. Poniżej przedstawiamy je w skrócie, aby pomóc Ci w dokonaniu świadomej decyzji.

Dowiedz się więcej

Dom parterowy czy z poddaszem do adaptacji – który lepszy i dla kogo?

brown and red house near trees

Wybór odpowiedniego projektu domu to ważne zadanie dla każdej osoby planującej budowę. Jednym z głównych dylematów budujących jest decyzja między domem parterowym a budynkiem z poddaszem do adaptacji. Obydwa rozwiązania mają swoje wady i zalety. Oto analiza obu opcji, która pomoże w dokonaniu świadomego wyboru.

Dowiedz się więcej

Budowa domu rodzinnego – czy warto zlecić to firmie?

Kiedy decydujemy się na budowę własnego domu rodzinnego, stajemy przed wieloma wyzwaniami. Jednym z najważniejszych jest decyzja, czy podjąć się budowy samodzielnie, czy też powierzyć ją profesjonalnej firmie budowlanej. Poniżej prezentujemy główne argumenty za i przeciw wykorzystaniu usług firmy budowlanej, aby pomóc w podjęciu świadomej decyzji.

Dowiedz się więcej

Kompleksowa budowa domu jednorodzinnego – 5 powody dlaczego to się opłaca?

Budowa domu jednorodzinnego to marzenie wielu z nas. To również proces, który może być skomplikowany i czasochłonny. Jednakże, coraz więcej osób decyduje się na kompleksową budowę domu z jednym głównym wykonawcą lub firmą, która nadzoruje każdy etap budowy, od początku aż do końca. Ale dlaczego takie podejście jest tak korzystne? Przyjrzyjmy się bliżej. Kompleksowa budowa … Dowiedz się więcej

Zmiany klimatu a budowa domu – na co warto się przygotować?

Zmiany klimatu to jedno z najważniejszych wyzwań, przed którymi stoi dzisiejszy świat. Wzrost temperatur, zmiany opadów, ekstremalne zjawiska atmosferyczne – wszystko to ma wpływ na nasze życie, w tym także na proces budowy domu. Warto wziąć pod uwagę te zmiany podczas projektowania i budowy domu, aby nasz budynek był bardziej odporny na skutki zmian klimatu. Poniżej przedstawiamy kilka kwestii, na które warto zwrócić uwagę przygotowując się do budowy domu w dobie zmian klimatu.

Dowiedz się więcej

Rodzaje schodów zewnętrznych do domu

schody zewnętrze dom

Schody zewnętrzne to ważny element każdego domu, który pełni nie tylko funkcję praktyczną, umożliwiając dostęp do wnętrza budynku z terenu zewnętrznego, ale także odgrywa istotną rolę estetyczną, wpływając na wygląd i charakter całej nieruchomości. Wybór odpowiedniego rodzaju schodów zależy od wielu czynników, takich jak indywidualne preferencje, styl architektoniczny domu, dostępny budżet oraz lokalne warunki atmosferyczne. Poniżej przedstawiamy kilka popularnych rodzajów schodów zewnętrznych, które warto wziąć pod uwagę podczas budowy domu.

Dowiedz się więcej