PORIN

budowa domów

Projekt stodoła – dlaczego warto

Projekt stodoła to obecnie jedno z najciekawszych rozwiązań architektonicznych, które zdobywa coraz większą popularność wśród osób poszukujących alternatywnych sposobów na budowę domu. Firma budowlana PORIN specjalizuje się w realizacji tego typu projektów, oferując Klientom wiele korzyści, jakie płyną z budowy  domu w stylu stodoły.

Stodoła to tradycyjny budynek wiejski, który w przeszłości służył jako magazyn na zboże i inne produkty rolnicze. Obecnie ten typ budynku zyskuje nowe zastosowanie jako przestronny, a jednocześnie przytulny dom, który łączy w sobie stylowe detale z nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi.

Zalety projektu stodoły

Jedną z największych zalet projektu stodoły jest jej elastyczność. Dzięki temu, że budynek jest zazwyczaj w dużej mierze otwarty, można swobodnie dostosować go do indywidualnych potrzeb i preferencji mieszkańców. Możliwe jest urządzenie dużego, otwartego salonu, jadalni oraz kuchni, które stanowią serce domu. Dodatkowo, dzięki temu, że stodoła zazwyczaj posiada wiele okien, wewnątrz panuje jasna, przyjemna atmosfera.

Projekt „stodoła” często ma otwartą przestrzeń do samego dachu co daje poczucie większej przestrzeni. W takiej bryle budynku można zastosować strzeliste okno do samego dachu co zapewni niesamowicie dużo światła dziennego oraz spowoduje że w domu będziemy czuć się niemal jak w ogrodzie na zewnątrz.

Kolejną zaletą projektu stodoły jest jej wyjątkowy styl, który wprowadza do domu wiejską atmosferę. Firma PORIN oferuje doradztwo w zakresie konsultacji projektów, dzięki czemu łatwiej jest wybrać odpowiedni dla siebie styl, który pasuje do indywidualnych potrzeb. Wybór projektów na rynku jest spory, od stodoły w stylu rustykalnym, jak i nowoczesnym, dzięki czemu każdy może znaleźć coś dla siebie.

Stodoła to także dom o unikalnym charakterze, który wyróżnia się na tle innych budynków. Dzięki temu, że jest to niebanalny projekt, można wyróżnić się na tle sąsiadów i podkreślić swoją indywidualność.

Co ciekawe w dzisiejszych czasach projekt typu „stodoła” przy wykorzystaniu poddasza jako powierzchni użytkowej, bardzo dobrze kształtuje się finansowo w przeliczeniu na tzw. metr kwadratowy podłogi.

Jako firma budowlana PORIN z 30 letnim doświadczeniem w ostatnich latach widzimy coraz większe zainteresowanie domami w stylu stodoły. Pomagamy Klientom przy wyborze najlepszych rozwiązań oraz doradzamy odpowiednie materiały. Mając doświadczenie już z ponad 200  realizacjami. Wspólnie wybudujemy dom Twoich marzeń! Szukasz wsparcia i sprawdzonej firmy budowalnej z okolic Warszawy? Napisz do nas!