PORIN

budowa domów

Usługi Budowlane

Nasza Firma w szczególności zajmuje się organizacją i realizacją inwestycji budowlanych. Wykonujemy usługi budowlane w zakresie domów jednorodzinnych, bliźniaczych a także w zabudowie szeregowej. Realizujemy również obiekty mieszkaniowo – usługowe oraz magazynowe.

Oferujemy:

  • pełną organizację budów
  • stany surowe 
  • stany deweloperskie
  • roboty instalacyjne
  • roboty ociepleniowe i tynkarskie
  • pomoc przy kompletowaniu dokumentacji

Budowa domu to skomplikowany proces. Warto zatem skorzystać z naszych usług, powierzyć budowę swojego domu profesjonalistom, którzy zadbają o każdy szczegół.

Budowa domu składa się z kilku etapów. W celu przybliżenia Państwu procesu budowlanego przedstawiamy krótko, w jakiej kolejności wykonywane są prace budowlane klasycznego budynku jednorodzinnego.

Stan surowy otwarty

Jest to pierwszy etap budowy domu. Prace rozpoczynamy od przygotowania terenu budowy i wykonania wykopu szerokoprzestrzennego. W zależności od warunków gruntowych robione są wykopy bądź wykonywane są szalunki do ław fundamentowych. Następnie wykonuje się zbrojenie ław i zalanie betonem odpowiedniej klasy. Na ławach fundamentowych wykonujemy hydroizolację poziomą a następnie murowane są ściany fundamentowe z bloczków betonowych. Po zakończeniu wznoszenia ścian fundamentowych zakładane są hydroizolacje oraz izolacje termiczne fundamentów a następnie wykonujemy zasypkę zagęszczając grunt warstwami. W tak przygotowanych fundamentach rozkładamy podposadzkowe poziomy sanitarne. Następnie wylewamy tzw. chudy beton. Stan “zerowy” budynku jest w tym momencie zakończony.

Zakładamy hydroizolację oddzielającą fundamenty od ścian parteru i rozpoczynamy stawianie ścian konstrukcyjnych oraz kominów systemowych. Po wykonaniu ścian przystępujemy do szalowania stropu. Kolejno wykonujemy zbrojenie stropu zgodnie z projektem konstrukcji i zalewamy strop betonem odpowiedniej klasy. Po związaniu betonu i uzyskaniu przez strop odpowiedniej wytrzymałości przystępujemy do murowania ścian kolankowych wraz z rdzeniami żelbetowymi i wieńcem oraz ścian szczytowych budynku wraz z kominami systemowymi piętra. W tym momencie przystępujemy do wykonywania konstrukcji drewnianej więźby dachowej. Następnie wykonywany jest ostatni etap – ściany działowe.

Stan surowy zamknięty

W tym etapie wykonuje się docelowe pokrycie dachu tzn. pokrycie blachą, dachówką bądź blachodachówką. Wstawiamy także stolarkę okienna i drzwiową. W tym momencie budynek jest zamknięty i całkowicie zabezpieczony przed warunkami atmosferycznymi.

Stan deweloperski

Jest to pracochłonny etap, który wymaga odpowiedniej koordynacji wszystkich prac. W pierwszej kolejności wykonujemy instalacje wodno-kanalizacyjna, centralnego ogrzewania oraz elektryczna. Następnie możemy wykonać hydroizolacje, ocieplenie posadzki oraz wylać szlichtę. Kolejno wykonuje się tynki wewnętrzne. Teraz skupiamy się na zewnętrznym ociepleniu budynku oraz wykonaniu elewacji zewnętrznej. W ostatniej fazie ocieplamy więźbę dachową i wykonujemy sufity na ruszcie stalowym. W tym momencie budynek jest gotowy do przekazania Klientowi.