PORIN

budowa domów

Budowa domu Józefów przykład budowy

Kolejna nasza budowa, którą chcemy przedstawić, wykonana została w Józefowie gmina Nieporęt. Mamy tutaj projekt indywidualny o powierzchni 195m2. To nowoczesna i rzadko spotykana koncepcja budynku.

Budowa domu Józefów – rozpoczęcie

Ze względu na słabe warunki gruntowe dom zaprojektowany został na płycie fundamentowej. Ściany budynku wykonane są z betonu komórkowego Ytong grubości 24 i 11,5cm. Zastosowane zostało 16 słupów żelbetowych w ścianach nośnych które wzmacniają i usztywniają konstrukcję. Strop żelbetowy monolityczny, konstrukcja dachu drewniana wsparta na belce stalowej HEB – ciekawe i nietypowe rozwiązanie w budownictwie jednorodzinnym.

budowa domów józefów

Pokrycie dachu z blachy na rąbek stojący firmy Bratex. Budynek wyposażony w instalację wentylacji mechanicznej oraz klimatyzację. Zastosowane zostało również ogrzewanie podłogowe w całym domu, co zazwyczaj sugerujemy, nie tylko przy dużych domach, które dłużej się nagrzewają, ale również w średnich i małych. Ogrzewanie podłogowe jest ekonomicznym rozwiązaniem na lata, w dodatku bardzo wygodnym, do którego szybko można się przyzwyczaić. Dlaczego?

Podłoga w domu w Józefowie

Ogrzewanie podłogowe podczas użytkowania jest zupełnie niewyczuwalne a ciepło rozchodzi się bardzo równomiernie w przeciwieństwie do grzejników przy których zwykle jest gorąco, a po drugiej stronie pokoju panuje znacznie niższa temperatura. Ogrzewanie podłogowe jest ekonomiczne, ponieważ temperatura wody płynącej w orurowaniu jest znacznie niższa od wody doprowadzanej do grzejnika. Zatem potrzebna jest mniejsza ilość energii na „wyprodukowanie” wody o niższej temperaturze. Mimo, że na początku należy wydać wyższą kwotę na całą instalację, większą niż na same grzejniki, warto rozważyć tę opcję na etapie planowania budowy oraz jej budżetów, ponieważ później, po wykonaniu posadzek, zmiana systemu ogrzewania jest już niemożliwa.

budowa domów józefów

Źródłem ciepła jest pompa ciepła, czyli nowoczesne oraz ekologiczne rozwiązanie. Sama instalacja elektryczna przystosowana jest do paneli fotowoltaicznych. Ocieplenie budynku to styropian biały grubości 20 cm oraz grafitowy grubości 15 cm. Warto wiedzieć, że kołkowanie styropianu przez siatkę zapewniło dużą wytrzymałość na obciążenie naturalną cegiełką elewacyjną.

W domu jest własne ujęcie wody oraz kanalizacja – szambo. Budynek zrealizowany do stanu deweloperskiego w niecałe 12 miesięcy.

budowa domów józefów

Jeśli szukasz solidnej firmy, która zbuduje Twój dom jednorodzinny pod Warszawą lub w jej okolicach, zapraszamy do kontaktu.