PORIN

budowa domów

Budowa domu projekt Z241L krok po kroku

W dzisiejszym wpisie prezentujemy budowę domu z projektu gotowego numer: Z241L. Realizacja odbyła się na działce w miejscowości Skubianka. Jako firma budowlana stawiamy domy w Warszawie i okolicach. Są to miejscowości takie jak: Legionowo, Dąbrowa Chotomowska, Chotomów, Nieporęt, Olszewnica Stara, Tarchomin, Józefów, Białołęka,  Skierdy czy Jabłonna.

Budowa domu według projekt Z241L

Projekt domu Z241L to doskonały projekt domu parterowego z dachem dwuspadowym. Wyróżnia go prosta bryła i świetnie rozplanowana przestrzeń pokoi. Zadaszone wejście ochroni Cię przed deszczem. Na samym początku wchodzimy do wiatrołapu, obok mamy niewielkie pomieszczenie gospodarcze, a następnie wchodzimy do małego korytarza, z którego to rozchodzą się pomieszczenia. Z korytarza wchodzimy także do salonu połączonego z kuchnią. W domu znajdują się dwie sypialnie i jeden pokój, który możemy wykorzystać jako biuro, a także łazienka i mała toaleta.

Budowa domów Projekt domu: Z241L

Powierzchnia dzisiejszego projektu Z241L to 94m2 podłóg. To przykład jednej z mniejszych realizacji, ponieważ budujemy nie tylko wielkie domy, ale również takie do 100 m2, które w ostatnim czasie, cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Nie tylko ze względu na niższe koszty samej budowy, ale również ze względu na modę minimalizm, oraz koszty utrzymania domu

Konstrukcja ta jest tradycyjna murowana. Ławy fundamentowe jakie zostały zastosowane w tym domu, to żelbetowe, natomiast ściany fundamentowe są z bloczków betonowych, a ściany konstrukcyjne i działowe z gazobetonu H+H zwieńczone wieńcem żelbetowym.

Budowa domów Projekt domu: Z241L

Więźba dachowa, której etap jest jednym z ulubionych i często wyczekiwanym przez Klientów, ponieważ dom zaczyna wyglądać jak dom, została połączona ze stropem w postaci prefabrykowanych wiązarów kratowych. To ciekawe i coraz częste rozwiązanie w domach parterowych.

Na koniec: kilka parametrów ilościowych, taki dom to:

  • 80 punktów elektrycznych;
  • 17 punktów hydraulicznych
  • 370 m2 tynków gipsowych wewnętrznych;
  • 180 m2 ocieplenia zewnętrznego i elewacji;
  • 95 m2 podwieszonych sufitów kartonowo-gipsowych.

Do tego jeszcze tylko stolarka okienna PCV, drzwi wejściowe stalowe oraz blachodachówka i koniec stanu surowego zamkniętego!

Budowa tego domu w projekcie Z241L do stanu deweloperskiego trwała niecałe 10 miesięcy. Jak podoba Wam się efekt końcowy?