PORIN

budowa domów

Budowa domu w kryzysie?

Budowa domu w kryzysie. Dzisiaj zajmiemy się tym tematem na naszym blogu.

Niestabilne czasy powodują, że zadajemy sobie wiele pytań. Czy da się przebrnąć przez budowę domu w kryzysie? Czy warto ją zaczynać? I czy kontynuować tę rozpoczętą?Polacy w związku ze znacznym wzrostem cen w 2022 roku zaczęli masowo sprzedawać niedokończone budowy.

Trudno się dziwić, nikt na początku nie spodziewał się tego, w jakim położeniu się znajdujemy i jak wpłynie to na ekonomię i zasobność naszych portfeli. Paradoksalnie, jednak jeśli zabierasz się za budowę, to kryzys może okazać się Twoim sprzymierzeńcem. Wiele oczywiście zależy od samego projektu domu, ale na tych mniej skomplikowanych można nawet zaoszczędzić np. budując dom pasywny. Możesz o tym poczytać w innych naszych artykułach.

Budżet na budowę domu w kryzysie

Jeśli natomiast chodzi o aspekt pieniędzy – w tym momencie kredyty hipoteczne są bardzo ciężkie do uzyskania, wydawałoby się, że jest to o wiele trudniejsze niż wcześniej. Same raty kredytu, mogą też okazać się zbyt drogie, aby takiej poważnej inwestycji podołać.

Warto zastanowić się i rozpisać na spokojnie wszelkie za i przeciw – wykazać swoje możliwości, ale i też obawy i rozważyć, czy gra jest teraz warta świeczki i czy na pewno masz siłę na negocjacje i trudne decyzje. Jednak jeśli dalej uważasz, że to dobry pomysł – może okazać się, że wstrzelisz się w najlepszy okres i tylko na tym zyskasz.

Skontaktuj się z nami a doradzimy Ci w budowie domu!